Duszpasterze Rejonowi DPDK

Duszpasterze Rejonowi

Duszpasterstwa Powołań Diecezji Kaliskiej

Pragniemy docierać z naszą powołaniową myślą do wszystkich miejsc w naszej diecezji, dlatego też powstała instytucja Duszpasterzy Rejonowych Duszpasterstwa Powołań Diecezji Kaliskiej.

Będą to kapłani, którzy swoją posługę będą odbywać w poszczególnych dekanatach naszej diecezji.

Jaka jest idea duszpasterzy rejonowych?

• Duszpasterze troszczą się o rodzące się powołania do kapłaństwa i życia zakonnego
  • Współpracują z diecezjalnym referentem ds. powołań oraz moderatorami seminarium.
  • Animują modlitwę o powołania w danym rejonie.
  • Współpracują z alumnami przy spotkaniach z młodzieżą męską w ramach niedziel powołaniowych.
  • Uczestniczą w spotkaniach formacyjno-organizacyjnych z moderatorami seminarium.

Jak znajdziesz swojego duszpasterza?

• Po pierwsze - dowiedz się w jakim dekanacie znajduje się parafia, na terenie której mieszkasz.
  • Po drugie - sprawdź na poniższej mapce, który duszpasterz posługuje w Twoim dekanacie.
  • Po trzecie - skontaktuj się z duszpasterzem na drodze mailowej lub poprzez bezpośrednią wizytę.

Jako wspólnota seminaryjna pragniemy wejść w bardziej bezpośrednią relację z potencjalnym kandydatem do kapłaństwa. W dzisiejszych czasach w wielu wymiarach widzimy skuteczność zasady: "najpierw relacja, potem temat".

Jeżeli chcemy pomóc młodemu człowiekowi odpowiedzieć na powołanie, to musimy najpierw stworzyć pewien bezpieczny klimat między ludzki czyli wejść w relację.

W sobotnie popołudnie zapraszamy ministrantów, kandydatów do bierzmowania lub innych chłopców i mężczyzn zaangażowanych w życie parafii lub myślących o powołaniu kapłańskim czy też rozeznających swoją życiową drogę.
W programie m.in " integracja konferencja, świadectwa powołania, poczęstunek, możliwość rozmowy z klerykami i przełożonymi seminarium.

Centralnym punktem spotkania będzie Msza Święta połączona z adoracją. W Niedzielę alumni seminarium udadzą się do konkretnych parafii dekanatu, aby tam głosić świadectwo powołania i prosić Pana o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Najbliższa część sobotnia niedziel powołań odbędzie się w następującym porządku:

Duszpasterze Rejonowi

Duszpasterstwa Powołań Diecezji Kaliskiej

Jaka jest idea duszpasterzy rejonowych?

• Animują modlitwę o powołania w danym rejonie.

Jak znajdziesz swojego duszpasterza?

Mapa diecezji kaliskiej

z poszczególnymi rejonami działania Duszpasterzy Rejonowych

Nr Dekanaty Duszpasterz Parafia Adres Mailowy
1. Kaliski I, Koźminkowski, Stawiszyński ks. Łukasz Zawidzki św. Rodziny, Kalisz zawidzkilukasz@wp.pl