Szczęść Boże!

Serdecznie witamy na stronie
Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

CODZIENNY KOMENTARZ DO EWANGELII:

Msza święta pod przewodnictwem ks. prof. Piotra Nawrota

W czwartek, 19 października 2017 roku o godzinie 7:15 w kaplicy Dobrego Pasterza rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem księdza profesora Piotra Nawrota SVD – światowej sławy muzykologa i wykładowcy naszego seminarium.

Inauguracja roku formacyjnego 2017/2018

W poniedziałek, 16 października 2017 roku, w rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, wspólnota naszego seminarium świętowała inaugurację roku formacyjnego 2017/2018.

Dzień skupienia na rozpoczęcie kolejnego roku formacyjnego

W poniedziałek, 2 października 2017 roku wspólnota naszego seminarium dniem skupienia rozpoczęła kolejny rok formacyjny. Z tej okazji nauki wygłosił ojciec Masseo Senczek OFM.

Dzień skupienia i zakończenie roku formacyjnego

W piątek, 23 czerwca 2017 roku klerycy naszego seminarium przeżywali dzień skupienia przed zakończeniem kolejnego już roku formacyjnego i przed rozpoczęciem wakacji. Dzień skupienia wygłosił Rektor naszego seminarium ksiądz dr Piotr Górski.

Kapłańskie jubileusze

W sobotę, 17 czerwca 2017 roku w naszym seminarium czterech kapłanów świętowało 25-lecie swoich święceń kapłańskich. Jubilatami byli kapłani będący wykładowcami naszego seminarium: ks. Włodzimierz Guzik, ks. Michał Kieling, ks. Jacek Paczkowski i ks. Robert Pisula.