Koło Sportowe

koło sportowePodstawowym celem i zadaniem Koła Sportowego jest upowszechnianie sportu wśród alumnów oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Klerycy mają okazję doskonalić ogólną sprawność fizyczną oraz kształtować charakter we współzawodnictwie i rywalizacji. Uprawianie sportu w Seminarium jest bardzo ważnym elementem pomaga, bowiem budować więź z drugim człowiekiem odpowiedzialność za niego, kształtuje systematyczność i konsekwencje oraz buduje zaufanie i umiejętność współpracy z innymi.

W naszym seminarium alumni aktywnie udzielają się na wielu płaszczyznach, biorąc udział w wielu zawodach na arenie narodowej poprzez:

  • Uczestnictwo w zawodach w Tenisie Stołowym
  • Uczestnictwo w zawodach w Piłce Nożnej
  • Uczestnictwo w Zawodach Lekkoatletycznych

Najszerszą grupą w Kole Sportowym jest grupa lekkoatletyczna, która startuje w wielu zawodach na terenie całego kraju na dystansie 21.0975 Km (Półmaraton) oraz 42.195Km (Maraton)

Klerycy mogą korzystać z obiektów i pomieszczeń sportowych jakie znajdują się na terenie Seminarium, są to m.in.: siłownia, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, sala gimnastyczna, sala do tenisa stołowego czy sala bilardowa.