Wigilia w Seminarium

22 grudnia br. obchodziliśmy w kaliskim seminarium spotkanie wigilijne dla instytucji centralnych naszej diecezji. Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył Ksiądz Biskup Edward Janiak, Ordynariusz Diecezji Kaliskiej. Homilię wygłosił Ksiądz Biskup Łukasz Buzun, Biskup Pomocniczy. Eucharystię koncelebrowali księża biskupi seniorzy, a także bardzo licznie zgormadzeni kapłani naszej diecezji: księża moderatorzy, wykładowcy, proboszczowie. Na wigilii obecni byli przedstawiciele Kurii, Sądu Biskupiego, a także świeccy pracownicy Seminarium wraz z Rodzinami. Po modlitwie w kaplicy wszyscy goście udali się do refektarza, by spożyć wieczerzę wigilijną. Harcerze przekazali na ręce Księdza Biskupa Edwarda Betlejemskie Światełko Pokoju. Łamiąc się symbolicznie opłatkiem, wszyscy składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne.