Aktualności

Ustanowienie psałterzystów

Ustanowienie psałterzystów

W sobotę, 10 listopada 2018 roku o godzinie 15:00 w seminaryjnej kaplicy rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, podczas której ksiądz Rektor Marcin Załężny 11 osób ustanowił psałterzystami Diecezji Kaliskiej.

Osoby te uczestniczyły w specjalnym kursie dla psałterzystów zorganizowanym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu przy współpracy Diecezjalnego Duszpasterstwa Służby Liturgicznej oraz Diecezjalnego Studium Organistowskiego. Kandydaci na psałterzystów przez dwie soboty uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych przygotowujących ich do przyjęcia tej funkcji.

W czasie Eucharystii homilię wygłosił. ksiądz Maciej Krulak, który uświadomił osobom przyjmującym funkcję psałterzysty, jak wielki obowiązek będzie na nich spoczywał. Kaznodzieja zaznaczył też, że piękny śpiew jest dany nam od Boga między innymi po to, abyśmy potrafili nim oddawać chwałę Stwórcy. Po homilii ksiądz Rektor Marcin Załężny odmówił nad kandydatami modlitwę błogosławieństwa oraz nałożył im krzyże psałterzysty. Na zakończenie Mszy Świętej jeden z uczestników kursu złożył podziękowania księdzu Rektorowi za przewodniczenie Eucharystii, księdzu Maciejowi za wygłoszoną homilię oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie kursu po czym złożył też życzenia w związku ze zbliżającymi się imieninami księdza Rektora.

 


Galeria