Aktualności

Ustanowienie nowych lektorów

Ustanowienie nowych lektorów

                W czwartek, 23 lutego 2017 roku o godzinie 17:00 w kaplicy seminaryjnej rozpoczęła się uroczysta Msza święta, w czasie której siedmiu alumnom III roku została udzielona posługa lektoratu.

            Mszy świętej koncelebrowanej przez księży moderatorów i profesorów naszego seminarium przewodniczył ksiądz Biskup Łukasz Buzun. Po Ewangelii kandydaci do przyjęcia posługi lektoratu zostali przedstawieni księdzu Biskupowi. W czasie homilii Biskup pomocniczy naszej diecezji podkreślał, jak ważne jest słuchanie słowa Bożego i życie według niego. Zadaniem lektora jest nie tylko głosić to słowo, ale przede wszystkim według niego żyć, gdyż to właśnie lektor czytający słowo Boże jest jego pierwszym słuchaczem.

            Obrzęd ustanowienia lektorów miał miejsce po homilii. Po modlitwie błogosławieństwa ksiądz Biskup każdemu z nowo ustanowionych lektorów wręczył księgę Pisma Świętego wypowiadając słowa: Przyjmij księgę Pisma Świętego i wiernie przekazuj słowo Boże, aby coraz mocniej działało w sercach ludzkich.

            Warto zaznaczyć, że ta Msza święta rozpoczęła międzynarodowe sympozjum naukowe, które w naszym seminarium trwało do piątkowego popołudnia.

 

Zdjęcia: Radio Rodzina Kalisz


Galeria