Uroczystość świętego Józefa

W czwartek, 19 marca 2015 roku przypadła uroczystość świętego Józefa - Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Diecezji Kaliskiej a zarazem naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Z tego względu dla wspólnoty seminaryjnej był to bardzo uroczysty dzień. O godzinie 12:00 moderatorzy, wykładowcy oraz klerycy naszego Seminarium zgromadzili się w Bazylice Świętego Józefa na sumie odpustowej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy kaliski - ks. bp. Łukasz Buzun. W swojej homilii podkreślił, jak wielkie znaczenie dla Kościoła ma święty Józef i ile łask możemy otrzymać dzięki jego wstawiennictwu. Na koniec biskup pomocniczy zawierzył Diecezję Kaliską wstawiennictwu świętego Józefa przed jego cudownym obrazem.