Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

W czwartek, 4 czerwca 2015 roku przypadła uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, określana jako Boże Ciało. Z tej okazji ulicami miasta Kalisza przeszła procesja eucharystyczna. Wyruszyła ona z kościoła katedralnego pw. św. Mikołaja w Kaliszu a zakończyła się przy bazylice świętego Józefa. Po procesji w parku za bazyliką, na specjalnie przygotowanej scenie, została odprawiona uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ksiądz arcybiskup Piero Marini - przewodniczący Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych. Ponadto we Mszy św. uczestniczyli księża biskupi: Edward Janiak i Stanisław Napierała, księża moderatorzy naszego seminarium oraz alumni, którzy pełnili rozmaite posługi liturgiczne.