Turniej piłkarski w Seminarium

W sobotę, 18 kwietnia 2015 roku w naszym Wyższym Seminarium Duchownym odbył się I Diecezjalny Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej o Puchar Biskupa Kaliskiego. Wystartowały w nim 32 drużyny z całej diecezji kaliskiej. Turniej rozpoczął się uroczystą Mszą świętą, którą koncelebrowali księża moderatorzy naszego seminarium wraz z księżmi opiekunami poszczególnych zespołów pod przewodnictwem księdza biskupa Łukasza Buzuna. Kaplica wypełniła się po brzegi ministrantami i lektorami z naszej diecezji. W homilii biskup Łukasz zwrócił się do młodych: Jesteście ministrantami, czyli tymi, którzy służą przy ołtarzu (...). Nie znacie jeszcze tego, co przed wami, ale jest coś co możecie przejąć od Apostołów, od świętych, od swoich patronów (...). Święty Stanisław Kostka - patron młodzieży i ministrantów - zaufał Bożej opatrzności i dotarł do celu (...). Ksiądz biskup Łukasz zachęcał zebranych: Bądź odważny w słuchaniu słowa Jezusa w twoim sercu, pozwól Mu mówić, nie zagłuszaj Go (...). Na zakończenie homilii ks. bp. Łukasz Buzun życzył ministrantom: Życzę wam, abyście byli radośni z tego powodu, że słuchacie Jezusa w swoim sercu, że staracie się wracać do Niego, gdy zbłądzicie (...).

Po Mszy świętej rozpoczęły się rozgrywki na boisku seminaryjnym. Pomimo zimna i padającego deszczu ministranci wytrwale walczyli o zwycięstwo. W turnieju wystartowały następujące parafie: Wałków, Krotoszyn - pw. św. Marii Magdaleny, Janków Przygodzki, Wielowieś Klasztorna, Stawiszyn, Goszczanów, Koźminek, Ostrów Wlkp. - pw. Ducha Św., Rajsko, Kalisz - pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, Doruchów, Niedźwiedź, Ostrów Wlkp. - pw. św. Rodziny, Kalisz - pw. Narodzenia NMP, Pleszew - pw. św. Jana, Koźmin Wlkp., Wieruszów - pw. Nawiedzenia NMP, Sadowie - Pasjoniści, Brzeziny, Ostrów Wlkp. - pw. MB Fatimskiej, Staw Kaliski, Lewków, Wielowieś, Krotoszyn - pw. św. Jana Chrzciciela, Dobrzyca, Rozdrażew, Giżyce, Raszków, Witaszyce, Ostrzeszów - pw. Chrystusa Króla, Syców - pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, Żerków. W trakcie turnieju rozegrano również pokazowy mecz klerycy kontra przełożeni. Mecz zakończył się zwycięstwem tych pierwszych 1:0.

Zwycięzcą turnieju została parafia pw. św. Wawrzyńca z Koźmina Wielkopolskiego, II miejsce zajęła drużyna z Doruchowa, a III parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej z Ostrowa Wielkopolskiego. Puchary za najlepsze miejsca wręczył poszczególnym drużynom ksiądz biskup Łukasz Buzun wraz z księdzem rektorem Janem Grzeszczakiem.

Galeria zdjęć na stronie Radia Rodzina