Sympozjum Józefologiczne 2015

W sobotę, 9 maja 2015 roku, odbyło się 46. Sympozjum Józefologiczne, którego temat tym razem brzmiał: Święty Józef - Patron Życia Konsekrowanego i Rodziny. Sympozjum rozpoczęła uroczysta Msza święta sprawowana w bazylice św. Józefa w Kaliszu przez ordynariusza naszej diecezji ks. bp. Edwarda Janiaka, w której uczestniczył również biskup pomocniczy kaliski ks. bp Łukasz Buzun oraz licznie zgromadzeni kapłani, w tym księża moderatorzy naszego seminarium. W czasie Mszy św. alumni naszego seminarium pełnili asystę przy ołtarzu. Seminaryjna schola swoim śpiewem również włączyła się Eucharystię. Druga część sympozjum miała miejsce w Centrum Józefologicznym w Kaliszu. Tę część otworzył i zgromadzonych gości przywitał ks. dr Andrzej Latoń - prezes Polskiego Studium Józefologicznego. Zgromadzeni mieli możliwość wysłuchania prelekcji wygłoszonych przez ciekawych gości, wśród których byli m.in. o. Józef Augustyn, o. Dominique Joseph FSJ z Francji, s. Faustyna FSJ z Francji, pan Rafał Porzeziński czy też ks. dr Sławomir Kęszka. W sympozjum uczestniczyli także klerycy naszego seminarium. Całość sympozjum zakończyła się uroczystym obiadem w seminaryjnym refektarzu.