Święcenia prezbiteratu

W sobotę, 23 maja 2015 roku, w kaliskiej katedrze dwunastu diakonów otrzymało święcenia w stopniu prezbiteratu. Uroczysta Msza święta rozpoczęła się o godzinie 11:00. Szafarzem święceń był ordynariusz naszej diecezji ksiądz biskup Edward Janiak. Przy ołtarzu towarzyszyli mu: ks. bp Stanisław Napierała, ks. bp Teofil Wilski, moderatorzy naszego seminarium, księża proboszczowie parafii pochodzenia i parafii praktyk diakonów oraz inni, licznie przybyli kapłani. W czasie homilii Biskup Kaliski przypomniał zgromadzonym, jakie konsekwencje niosą ze sobą święcenia kapłańskie i jak ważne jest, aby przyjmujący je potrafili poświęcić wszystko ze względu na Chrystusa, za którym postanowili pójść.

Do grona prezbiterów naszej diecezji dołączyli:

• ks. Marek Bobek z parafii pw. Wszystkich Świętych w Kretkowie,
  • ks. Łukasz Chudziński z parafiz pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie,
  • ks. Marcin Humeniuk z parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze,
  • ks. Przemysław Kaczkowski z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kaliszu,
  • ks. Mateusz Klaczyński z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrowie Wlkp.,
  • ks. Paweł Nowacki z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wlkp.,
  • ks. Łukasz Poczekaj z parafii pw. św. Jana Pawła II w Kaliszu,
  • ks. Mariusz Przyjazny z parafii pw. św. Anny w Błaszkach,
  • ks. Jakub Rachwalski z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie,
  • ks. Krzysztof Tomalkiewicz z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wlkp.,
  • ks. Michał Tomaszewski z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wieruszowie,
  • ks. Marcin Walczak z parafii pw. św. Floriana w Pleszewie.

Otoczmy księży neoprezbiterów naszą modlitwą.