Święcenia Diakonatu w Konkatedrze Ostrowskiej

Dnia 16 maja w Konkatedrze Ostrowskiej 21 alumnów kursu V naszego Seminarium przyjęło Sakrament Święceń w stopniu Diakonatu. Po uroczystej Mszy św. diakoni otrzymali skierowanie do parafii, w których przez najbliższe miesiące będą odbywać praktykę, podczas której będą przygotowywać się do przyjęcia Sakramentu Święceń w stopniu Prezbiteratu.

W ramach praktyki diakoni będą pracować w wybranej szkole jako katecheci, będą uczestniczyć w odwiedzinach duszpasterskich zwanych Kolędą, będą pomagać kapłanom w parafii w prowadzeniu różnych grup duszpasterskich. Diakoni będa przebywać w parafiach od soboty do wtorku. Pozostały czas będą spędzać w Seminarium, kontynuując studia teologiczne, które zakończą się obroną pracy magisterskiej.