Strażacy u świętego Józefa

W czwartek, 7 maja 2015 roku, w godzinach popołudniowych, wspólnota naszego Seminarium wraz z innymi wiernymi zgromadziła się w bazylice świętego Józefa w Kaliszu, na comiesięcznym czuwaniu oraz Mszy świętej w intencji obrony rodzin i poczętego życia. Tym razem pierwszoczwartkowe czuwanie było połączone z Diecezjalną Pielgrzymką Strażaków do Świętego Józefa. Pielgrzymka ta miała miejsce z okazji święta patronalnego strażaków - wspomnienia świętego Floriana. Mszy świętej przewodniczył oraz homilię wygłosił ksiądz biskup Kazimierz Ryczan - biskup kielecki senior. Alumni naszego Seminarium pełnili asystę przy ołtarzu. Warto też dodać, że w szeregach seminaryjnej wspólnoty jest obecnie jeden strażak OSP - Mateusz Paprocki z kursu I.