Spotkanie z rodzicami alumnów I roku

W niedzielę 15 marca 2015 roku w naszym Seminarium miało miejsce spotkanie z rodzicami kleryków I roku. Jest to jedyne tego rodzaju spotkanie w ciągu całej formacji seminaryjnej. Rodzice przybyli do seminarium na godzinę 9:00. Pierwszym punktem planu było spotkanie rodziców z księżmi przełożonymi. Księża moderatorzy przedstawili się rodzicom a następnie każdy z rodziców powiedział kilka słów o sobie. O godzinie 11:00 w seminaryjnej kaplicy odprawiona została uroczysta Eucharystia, po której miał miejsce obiad. Po obiedzie klerycy mieli okazję zaprosić rodziców do swoich pokojów na przysłowiową kawę. O godzinie 14:00 rodzice wraz ze swoimi synami, księża moderatorzy oraz pozostali alumni zgromadzili się w Centrum Józefologicznym, gdzie został zaprezentowany film przygotowany przez kleryków I roku dotyczący życia seminaryjnego. Po projekcji klerycy podziękowali swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie i w dowód wdzięczności wręczyli im kwiaty. Całość spotkania zakończyło nabożeństwo Gorzkich Żali w kościele pod wezwaniem bł. Matki Teresy z Kalkuty na kaliskich "Ogrodach".