Aktualności

Spotkanie opłatkowe wspólnoty „Ostoja”

Spotkanie opłatkowe wspólnoty „Ostoja”

W sobotę, 12 stycznia 2019 roku w naszym seminarium odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe wspólnoty osób niepełnosprawnych "Ostoja". Do seminarium przybyli zarówno podopieczni jak i wolontariusze wspólnoty wraz ze swoimi rodzinami.

Spotkanie otwarło wspólne kolędowanie w kaplicy seminaryjnej. O godzinie 15:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ksiądz biskup Łukasz Buzun. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do refektarza, gdzie po przełamaniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń zasiedli do kolacji. Po posiłku przybyli goście mieli okazję obejrzeć spektakl pod tytułem "Poznańskie Betlejem" przygotowanym przez Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu. Dzieło ukazywało fakt Bożego Narodzenia w odniesieniu do historii naszej Ojczyzny i jej niepodległości.

Na zakończenie spotkania odbyła się licytacja dzieł przygotowanych przez podopiecznych wspólnoty "Ostoja". Dochód z tej licytacji przeznaczony został w całości na organizację kolejnych wczasorekolekcji w Odolanowie.


Galeria