Aktualności

Rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa

Rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa

W sobotę, 2 grudnia 2017 roku rozpoczął się Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego, który potrwa aż do dnia 6 stycznia 2019 roku.

O godzinie 11:00 w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ksiądz Arcybiskup Salvatore Pennacchio – Nuncjusz Apostolski w Polsce. Mszę świętą koncelebrowało ośmiu biskupów wraz z księdzem Kardynałem Henrykiem Gulbinowiczem a także licznie przybyli kapłani. Na początku Mszy świętej został odczytany dokument Penitencjarii Apostolskiej ogłaszający Rok Świętego Józefa Kaliskiego. W liturgii czynny udział brali także alumni naszego seminarium, których wspomogło 5 alumnów studiujących w Poznaniu. Na zakończenie Eucharystii Nuncjusz Apostolski udzielił wszystkim zgromadzonym uroczystego błogosławieństwa papieskiego.

Po uroczystościach przybyli goście udali się do naszego seminarium, gdzie miał miejsce wspólny obiad. Po obiedzie, o godzinie 15:30 w Złoczewie odbyło się poświęcenie Domu Seniora należącego do Caritas naszej diecezji.


Galeria