Diecezjalny Kongres Eucharystyczny - rozpoczęcie

W czwartek, 28 maja 2015 roku, w kaliskiej katedrze miało miejsce rozpoczęcie centralnych obchodów Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego. Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza święta. Przewodniczył jej oraz homilię wygłosił ordynariusz diecezji kaliskiej, ksiądz biskup Edward Janiak. Ponadto we Mszy świętej uczestniczyli licznie przybyli kapłani wraz z biskupem pomocniczym kaliskim ks. bp Łukaszem Buzunem, siostry zakonne, wspólnota naszego Wyższego Seminarium Duchownego, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych oraz licznie zgromadzeni wierni. Po Mszy świętej miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna dookoła katedry. Alumni naszego Seminarium pełnili różne funkcje liturgiczne, m.in. posługiwali przy ołtarzu oraz nieśli baldachim.