Aktualności

Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne

             We wtorek, 28 lutego 2017 roku o godzinie 21:00 w naszej wspólnocie rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne, które trwały do sobotniego poranka. Rekolekcje te prowadził ksiądz Dariusz Mazur.

            Ksiądz Dariusz Mazur jest kapłanem archidiecezji poznańskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 2000 roku. Przez trzynaście lat pracował jako wikariusz różnych parafii, głównie poznańskich. Od roku 2013 pełni posługę ojca duchownego w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu.

            W czasie rekolekcji ksiądz Dariusz skupiał się na temacie powołania i jego właściwej realizacji. Konferencje nawiązywały także do objawień fatimskich, z racji setnej ich rocznicy. Ksiądz rekolekcjonista mówił m.in.: Rekolekcje to wezwanie Pana Boga, by nasze serce się odmieniło. Jest to czas nawrócenia (…). Spróbujmy spojrzeć na swoje życie oczami naszych bliskich, którzy już przekroczyli próg śmierci. Co oni chcieli by nam powiedzieć, jakie wskazówki dotyczące naszego życia chcieliby nam przekazać?(…). O powołanych i ich formacji rekolekcjonista mówił: Aby powołanego przygotować do pełnienia posługi kapłańskiej wystarczą trzy miesiące. Lecz aby wychować go na dobrego człowieka i dojrzałego wiarą chrześcijanina, może nie starczyć życia (…). Bóg czasami specjalnie stawia przed nami mur, którego nie potrafimy pokonać, abyśmy poprosili Go o pomoc. Róbmy tyle, ile możemy i potrafimy, a resztę oddajmy Bogu (…). Z człowiekiem jest tak, jak ze sztabką złota. Chociaż ją porysamy czy ubrudzimy, to nie traci ona swojej wartości (…). Bóg powołuje nas jako kruchych, jako popękane naczynia gliniane do szczególnej posługi (…). Na sądzie ostatecznym, gdy po raz ostatni powiemy Jezusowi oto jestem, Bóg nie spyta nas, co ktoś źle uczynił, ale zapyta, ile dobra pozostawiliśmy po sobie wśród tych, do których Bóg nas posłał (…).

            Święty czas rekolekcji zakończył się w sobotni poranek, 4 marca 2017 roku. Uwieńczeniem tego czasu była Msza święta, w czasie której została udzielona posługa akolitatu.


Galeria