Aktualności

Rekolekcje wielkopostne 2018

Rekolekcje wielkopostne 2018

Od 27 lutego do 3 marca 2018 roku wspólnota naszego seminarium przeżywała rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ksiądz Antonio Panaro pochodzący z Włoch, od 21 lat pracujący w Polsce, od 7 lat prefekt studiów w Redemptoris Mater w Warszawie.

Tematem przewodnim całych rekolekcji było zmartwychwstanie Chrystusa. Klerycy gromadzili się na Mszach Świętych, konferencjach głoszonych przez księdza rekolekcjonistę, na modlitwach wspólnotowych oraz skrutacji Słowa Bożego.

Oto kilka myśli z tego świętego czasu rekolekcji: Zmartwychwstanie stanowi centrum naszej wiary. To powinno być także centrum naszego przepowiadania. Ale my o tym milczymy! (…) Piotr i Paweł, choć byli niedoskonali, stali się największymi Apostołami. Stało się tak dlatego, że doświadczyli Chrystusa zmartwychwstałego i Jego miłosierdzia. (…) Dzisiaj szukamy świadków zmartwychwstałego Pana. Oni są potrzebni współczesnemu człowiekowi. (…) Nawrócenie to proces, który składa się z odwrócenia się od grzechów i z przylgnięcia do Chrystusa.

 


Galeria