Rekolekcje wielkopostne 2015

W dniach od 3 do 7 marca 2015 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu odbywały się rekolekcje wielkopostne. Rozpoczęły się one we wtorek, 3 marca od odśpiewania uroczystej sekwencji do Ducha świętego, aby Ten oświecił nas w czasie rekolekcji i aby te rekolekcje wydały obfite owoce. Tym razem rekolekcje dla kaliskich kleryków wygłosił ojciec duchowny z warszawskiego seminarium duchownego, ksiądz Jakub Szcześniak. Tematem tegorocznych rekolekcji wielkopostnych była postać świętego Józefa Egipskiego. Dzień rekolekcyjny rozpoczynał się od 45-minutowego rozważania tekstu Księgi Rodzaju mówiącego nam o historii Józefa, następnie było śniadanie, dwie konferencje, podczas których przyglądaliśmy się osobie naszego bohatera, o godzinie 15:00 gromadziliśmy się na koronce do Miłosierdzia Bożego (w piątek na Drodze Krzyżowej), do 16:30 była możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, o 17:00 uczestniczyliśmy we Mszy świętej, podczas której homilię głosił ojciec rekolekcjonista. Po Mszy miała miejsce kolacja, konferencja a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje zakończyły się konferencją, w czasie której ksiądz Jakub odpowiadał na pytania zadane wcześniej przez kleryków. Na koniec senior oraz wicesenior seminaryjny podziękowali księdzu Jakubowi za wygłoszone słowo, życząc mu wielu łask Bożych oraz wręczając symboliczny bukiet kwiatów.