Przysięga przed przyjęciem święceń diakonatu

W czwartek, 16 czerwca 2016 roku podczas uroczystej Eucharystii sześciu alumnów naszego seminarium złożyło przysięgi niezbędne do przyjęcia święceń w stopniu diakonatu.

Mszy świętej, która rozpoczęła się o godzinie 17:00 przewodniczył ksiądz Rektor Piotr Górski. Po homilii kandydaci do przyjęcia święceń diakonatu złożyli uroczyste wyznanie wiary, wypowiedzieli słowa przysięgi a następnie, po wcześniejszym położeniu dłoni na Ewangeliarzu, na ołtarzu podpisali się pod słowami, które wypowiedzieli.

W piątek ci alumni wyjadą na tygodniowe rekolekcje przed przyjęciem święceń. Święcenia te odbędą się w sobotę, 25 czerwca w ostrowskiej konkatedrze. W tym wyjątkowym dla owych alumnów czasie otoczmy ich szczególną modlitwą.