Przedstawienie ostatkowe

W ostatni dzień karnawału, 4 marca 2014 roku w auli WSD miało miejsce przedstawienie ostatkowe. Za przygotowanie spektaklu odpowiedzialny był rok V, który do współpracy zaprosił też kilku braci z młodszych roczników.

Na początku głos zabrał kl. Paweł Nowacki, który przywitał wszystkich zebranych oraz zaprosił do oglądania i wspólnej zabawy. Akcja kabaretu umiejscowiona była w Wiosce Smerfów, a jej tematem przewodnim był wybór Smerfa Pomocniczego. Zbieżność osób i wydarzeń była przypadkowa, choć można było doszukać się pewnych podobieństw do znanych nam doskonale osób. Sparodiowani zostali m.in.: ksiądz Rektor (Paweł Nowacki), Ojcowie Duchowni (Przemysław Kaczkowski, Mateusz Klaczyński), ksiądz Prefekt (Łukasz Poczekaj), ksiądz Dyrektor (Michał Tomaszewski), były Rektor ksiądz Aleksander Gendera (Marcin Humeniuk) oraz wykładowcy kaliskiego seminarium: siostra Beata Raszczyk (Michał Ostafiński) czy ksiądz Michał Kieling (Grzegorz Kaczorkiewicz).

Wszystkim braciom wieczorek bardzo się podobał, czego wyrazem były nieustające salwy śmiechu oraz końcowe brawa, które nie miały końca. Wszyscy ucieszyli się także z faktu, iż po kilkuletniej przerwie do naszego Domu powróciła tradycja wystawiania przedstawień ostatkowych. Na koniec aktorzy upamiętnili występ wspólnym zdjęciem.