Procesja "Od Wojciecha do Józefa" - kaliski Marsz Życia

Procesja

W sobotę, 30 maja 2015 roku, ulicami miasta Kalisza przeszła procesja "Od Wojciecha do Józefa", która w tym roku miała szczególny charakter Marszu Życia. Procesja wyruszyła spod kościoła pw. św. Wojciecha na Zawodziu a jej celem końcowym była bazylika św. Józefa w Kaliszu. Po drodze wierni zatrzymywali się przy trzech stacjach: "dzieci", "młodzież", "rodziny", w których można było usłyszeć kilka treściwych wypowiedzi dotyczących życia, rodziny i ochrony dziecka poczętego. W procesji uczestniczyli: ordynariusz diecezji ks. bp Edward Janiak, biskup pomocniczy ks. bp Łukasz Buzun, ks. bp senior Stanisław Napierała, licznie zgromadzeni kapłani, wspólnota naszego Seminarium oraz mieszkańcy Kalisza i pobliskich miejscowości. Klerycy naszego Seminarium zaangażowali się m.in. w niesienie obrazu św. Józefa, relikwii świętych czy też nagłośnienia.