Posługa lektoratu 2015

W czwartkowy wieczór, 26 lutego 2015 roku w seminaryjnej kaplicy została odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Teofila Wilskiego, w czasie której zostało ustanowionych siedmiu nowych lektorów. W czasie homilii ksiądz biskup podkreślał, jak ważne jest w życiu chrześcijanina czytanie Słowa Bożego. Dodał jednak, że samo czytanie nie wystarczy. Tym Słowem musimy się karmić, musimy nim żyć. Pismo święte jest jednym wielkim listem skierowanym przez Boga do każdego z nas. Jednym z symboli towarzyszących obrzędowi ustanowienia lektorów było przekazanie księgi Pisma Świętego, z której to lektor w czasie Mszy świętej ma odczytywać czytania mszalne w wyjątkiem Ewangelii. Na zakończenie senior kursu III w imieniu całego kursu złożył podziękowania księdzu biskupowi za ustanowienie ich akolitami oraz księżom moderatorom za pracę i wysiłek włożony w ich dotychczasową formację.