Pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego

W Niedzielę Palmową, 29 marca 2015 roku, miała miejsce Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży na Górę Krzyża Jubileuszowego w Parzynowie koło Ostrzeszowa. Uczestniczyli w niej także przełożeni i klerycy naszego Seminarium, którzy w owo miejsce udali się autokarem. Zgromadzeniu wiernych przewodniczył ks. bp. Łukasz Buzun. Przy samotni poświęcił on palmy, po czym wyruszyła procesja na Górę Krzyża, gdzie była sprawowana Msza święta. Na początku mszy świętej do zgromadzonych wiernych przybył przejazdem ordynariusz naszej diecezji, ks. bp. Edward Janiak wraz z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce abp. Celestino Migliore. Biskup pomocniczy kaliski w czasie homilii podkreślił, jak ważne jest właściwe przeżywanie Wielkiego Tygodnia, który właśnie Niedziela Palmowa rozpoczęła. Owo spotkanie młodzieży tym razem było po części powiązane z przygotowaniami do obchodów Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku.