Pielgrzymka Kół Różańcowych

W trzeci weekend października wspólnota WSD w Kaliszu, wraz z ks. Jackiem Stefańskim – Ojcem Duchownym naszego seminarium, udała się na pielgrzymkę autokarową do Opola, na Górę św. Anny oraz do Piekar Śląskich.

W sobotę, 18 października zwiedziliśmy Katedrę w Opolu, gdzie przywitał nas ksiądz proboszcz Edmund Podzielny, który przedstawił bardzo ciekawą historię tejże świątyni. Po czasie wolnym przeznaczonym na zwiedzanie Opola, pojechaliśmy na Górę św. Anny. Tam odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Eucharystię.

W niedzielę udaliśmy się do Piekar Śląskich. Na Mszy Świętej, wraz z parafianami, modliliśmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dokonaliśmy także zawierzenia kaliskiego seminarium Matce Bożej Piekarskiej.