Obłóczyny alumnów III roku

W sobotę, 31 października 2015 roku o godzinie 10:00 w kaliskiej katedrze rozpoczęła się uroczysta Msza święta, w czasie której ośmiu alumnów III roku przyjęło strój duchowny.

Mszę świętą koncelebrowali księża moderatorzy naszego seminarium, proboszczowie alumnów III roku oraz inni zaproszeni kapłani pod przewodnictwem Ordynariusza naszej diecezji księdza Biskupa Edwarda Janiaka. W czasie homilii Pasterz naszej diecezji wspomniał o zadaniach, jakie wynikają z noszenia stroju duchownego oraz o tym, że od tego momentu, osoby, które przyjmą strój duchowny stają się wyraźnymi znakami obecności Chrystusa w świecie. Po homilii ośmiu alumnów III roku wyszło z katedry do zakrystii, gdzie miało miejsce założenie sutanny. Po kilku minutach alumni ci powrócili w procesji do ołtarza, gdzie zostali pobłogosławieni przez księdza Biskupa.

Na zakończenie Mszy świętej senior kursu III w imieniu wszystkich obłóczonych złożył podziękowania dla księdza Biskupa, księży moderatorów oraz dla rodziców.