Aktualności

Niedziela powołań w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim

Niedziela powołań w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim

           W niedzielę Dobrego Pasterza, 17 kwietnia 2016 roku wspólnota naszego Wyższego Seminarium Duchownego uczestniczyła we wspólnej niedzieli powołań w parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

            Pierwszym punktem planu była uroczysta Eucharystia o godzinie 10:30, w której nasza wspólnota uczestniczyła wraz z tamtejszymi parafianami. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ksiądz Prefekt Łukasz Pondel a jednym z koncelebransów był Ojciec Duchowny ksiądz Jacek Stefański. Homilię wygłosił Rektor seminarium ksiądz Piotr Górski.

            Po Eucharystii klerycy udali się do poszczególnych rodzin, gdzie dzięki gościnności wiernych tamtejszej parafii mogli wspólnie z nimi spożyć obiad. Było to okazją do zapoznania się z ludźmi i przybliżenia im, jak wygląda codzienne życie kleryka.

            O godzinie 15:00 klerycy ponownie zgromadzili się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie zostało odprawione nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie wspólnota seminaryjna wyruszyła w drogę powrotną do Kalisza.


Galeria