Niedziela powołań w parafii na Dobrzecu

Dnia 17.11.2013 roku miała miejsce, odmienna w swej formie, niedziela powołań w parafii Michała Archanioła na Starym Dobrzecu,  gdzie zostaliśmy zaproszeni przez urzędującego tam proboszcza ks. kan. Andrzeja Chołysa. Duszpasterz tamtejszej parafii skontaktował się z naszym księdzem rektorem i zaproponował, aby jedną z niedziel spędzić właśnie u niego. Pojechaliśmy zatem 17 listopada i zostaliśmy podjęci bardzo życzliwie. Ksiądz proboszcz zapoznał nas z historią parafii i oprowadził po okolicy. Następnie miała miejsce Msza św., w której uczestniczyli księża diakoni, klerycy i przełożeni. Klerycy zadbali o uroczystą asystę oraz liturgię Słowa Bożego, schola zadbała o oprawę muzyczną, a Mszy św. o godzinie 10.30 przewodniczył i homilię wygłosił ks. rektor Jan Grzeszczak. Pozostali klerycy czynnie włączali się w przebieg Mszy  św. siedząc między ludźmi w ławkach. Po Mszy św. klerycy dwójkami udali się do wybranych wcześniej przez gospodarza parafii rodzin na obiad, by uczestniczyć czynnie w życiu parafii, porozmawiać o problemach, poopowiadać o życiu w seminarium i sprawdzić swoje zdolności duszpasterskie. Po obiedzie klerycy wrócili na nabożeństwo do Kościoła – były to nieszpory z ludem. Podczas nieszporów dwóch braci podzieliło się świadectwem swojego życia i powołania. Następnie udaliśmy się na plebanię, gdzie czekał na nas poczęstunek. Po spożyciu pokarmu, który wzmocnił nas na drogę powrotną, udaliśmy się do Seminarium. I ot nowość: tylu kleryków w jednej parafii naraz jeszcze nie było. Dziękujemy mieszkańcom parafii na czele z księdzem proboszczem za tak życzliwe przyjęcie i otwarte serca.