Niedziela powołań w Jarocinie

W niedzielę, 17 maja 2015 roku, alumni naszego Seminarium wraz z księżmi moderatorami udali się do parafii pw. św. Marcina w Jarocinie w ramach kolejnej już niedzieli powołań. Wyjazd ten był możliwy dzięki zaproszeniu księdza proboszcza Dariusza Matusiaka. Po przyjeździe do Jarocina udaliśmy się na plebanię, gdzie zostaliśmy poczęstowani ciastem oraz kawą. Następnie wspólnota seminaryjna uczestniczyła razem z tamtejszymi parafianami w uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył ksiądz Rektor Jan Grzeszczak, a którą koncelebrował proboszcz tamtejszej parafii wraz z księżmi moderatorami. Po Mszy świętej klerycy udali się do poszczególnych rodzin na obiad. Była to okazja do podzielenia się historią swojego powołania, czy też do opowiedzenia o życiu seminaryjnym. O godzinie 16:00 wszyscy klerycy wraz z rodzinami, u których byli na obiedzie oraz z innymi parafianami, zgromadzili się w kościele na wspólnych nieszporach, którym przewodniczył ksiądz Wicerektor Piotr Górski.