Aktualności

Nasi klerycy Wicemistrzami Polski

Nasi klerycy Wicemistrzami Polski

             W dniach 7-9 listopada 2016 roku w Częstochowie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w tenisie stołowym. Wzięła w nich udział także reprezentacja naszego seminarium.

            Na samym początku nasza drużyna wraz z klerykami z Legnicy i Sandomierza  znalazła się w grupie B, z której to będąc na drugim miejscu, awansowała do ćwierćfinału. W ćwierćfinale nasi klerycy pokonali silną drużynę z Krakowa uzyskując wynik 3:0. Choć w półfinale przyszło stawić czoła trudniejszym rywalom - drużynie z Katowic, nasi zawodnicy okazali się silniejsi i zwyciężyli wynikiem 3:1, tym samym wchodząc do finału turnieju. W finale przyszło stoczyć pojedynek z klerykami z Białegostoku. Niestety rywale okazali się mocniejsi i pokonali naszą drużynę z wynikiem końcowym 0:3, tym samym uzyskując tytuł Mistrzów Polski. Chociaż nie udało się zwyciężyć, to i tak jesteśmy dumni z wysokiego drugiego miejsca i z tytułu Wicemistrzów Polski, jakie przypadły w udziale naszym kaliskim klerykom.

            Obok rozgrywek drużynowych, w których nasze seminarium zajęło II miejsce odbywały się rozgrywki indywidualne. W tej kategorii nasi klerycy znaleźli się mniej więcej w połowie wszystkich kleryków biorących udział w rozgrywkach.


Galeria