Nabożeństwo ekumeniczne

We wtorek, 21.01.2014 roku w naszym seminarium odbyło się nabożeństwo ekumeniczne związane z trwającym w Kościele katolickim tygodniu modlitw o jedność chrześcijan. Nabożeństwu przewodniczył Rektor seminarium ks. kan. Jan Grzeszczak. Wraz z nim modlili się: ks. Krzysztof Cieślar, pastor z parafii ewangelicko-augsburskiej w Kępnie, ks. Rafał Miller, pastor z parafii ewangelicko-augsburskiej w Sycowie, ks. prał. Andrzej Latoń, wikariusz generalny diecezji kaliskiej, ks. Jarosław Jasianek, referent ds. ekumenizmu w diecezji kaliskiej, ojcowie duchowni, profesorowie i klerycy. Słowo wygłosił pastor Miller. Podkreślał, że chrześcijanie powinni dawać świadectwo o Jezusie: „Musimy mówić o Jezusie Chrystusie. Te wszystkie różnice, które my jako chrześcijanie sobie tworzymy, często wobec ludzi, przed którymi stajemy nie mają żadnego znaczenia. Liczy się świadectwo. Przed nami wielkie zadanie, by mówić o Chrystusie, który umarł na krzyżu i zmartwychwstał, mówić o pustym grobie tak, aby człowiek, który stoi naprzeciwko mnie potrafił zrozumieć, czym jest pusty grób”. Po nabożeństwie odbyła się wspólna kolacja.