Msza św. imieninowa Ojca Duchownego ks. Marcina Załężnego

We wtorek, 10 listopada 2015 roku wspólnota naszego seminarium świętowała imieniny ojca duchownego, księdza Marcina Załężnego. Choć wspomnienie liturgiczne świętego Marcina przypadało w środę, ojciec Marcin przewodniczył wtorkowej Eucharystii, którą sprawował wraz z księdzem Rektorem oraz drugim ojcem duchownym. W czasie homilii, nawiązując do słów Ewangelii główny celebrans wskazywał, że mamy być pokornymi sługami, bo Bóg też stał się sługą człowieka. Bóg służy nam w sakramentach świętych.

Na zakończenie Mszy świętej senior oraz wicesenior alumnów w imieniu całej wspólnoty złożyli życzenia solenizantowi oraz wręczyli symboliczny bukiet jego ulubionych herbacianych róż. Po Eucharystii miało miejsce wspólne uroczyste śniadanie.