Aktualności

Kurs na ceremoniarza

Kurs na ceremoniarza

W piątek, 16 listopada 2018 roku wieczorem w naszym seminarium rozpoczął się drugi już w tym roku kurs dla ministrantów naszej diecezji, którzy pragną zostać ceremoniarzami.

Do Kalisza przybyło 29 młodych osób, aby uczestniczyć w szeregu wykładów i ćwiczeń praktycznych, które przygotują ich do pełnienia posługi ceremoniarza w swoich parafiach. Poza formacją intelektualną znalazł się czas na wspólną integracją przy stole bilardowym, przy kawie i herbacie czy też przy wspólnym oglądaniu filmu. Fundamentem jednak były spotkania z Tym, który zaprosił tych młodych ludzi do udziału w kursie – z samym Chrystusem. Dokonywały się one w sakramencie pokuty i pojednania, podczas Eucharystii czy wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Pierwsza część kursu zakończyła się w niedzielne popołudnie. W najbliższy piątek ministranci ponownie przybędą do seminarium, by uczestniczyć w drugiej części kursu, która zakończy się egzaminem oraz Mszą Świętą z obrzędem ustanowienia ceremoniarzy, której przewodniczyć będzie ksiądz biskup.

 


Galeria