Aktualności

Koncert w Filharmonii Kaliskiej

Koncert odbył się w Sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej na UAM w Kaliszu 14.10.2011 o godz. 19.30. Specjalnym gościem był Valery Afanassiev, 64-letni pianista rosyjkiego pochodzenia, który na swoim koncie ma 10 powieści w języku angielskim, 8 w języku francuskim, 14 tomów poezji w języku angielskim i 6 w języku rosyjskim, 3 tomy esejów i 2 sztuki teatralne.

Koncert fortepianowy a-moll w wykonaniu Walery'ego był przepiękny. Wraz z Filharmonią Kaliską dokonał on wspaniałej interpretacji utworu Roberta Schumanna gdzie każdy legato, pianissimo, fortissimo było czarująco podkreślone. Słuchając tej sztuki można było uciec w świat piękna i poezji aby rozluźnić się po ciężkim tygodniu pracy.

Następny utwór wykonywany był już bez Valery'ego ale kaliska Orkiestra Symfoniczna przeniosła słuchaczy w bajeczny świat Jeziora Łabędziego. Wykonanie utworu można tylko pochwalić kiedy to każde solowe partie były bardzo dobrze odtworzone. Słuchając jednego z najpięniejszych baletów w historii muzyki można było powrócić myślami do filmu Aronofsky'ego Czarny Łabędź. Niejednemu z widzów popłynęła łezka z oka.