Aktualności

III miejsce w Polsce

III miejsce w Polsce

              W dniu 25 lutego 2017 roku klerycy naszego seminarium uczestniczyli w IX Mistrzostwach Polski Seminarium Duchownych i Zakonnych w piłce nożnej halowej. Mistrzostwa te w tym roku rozgrywane były w Warszawie. Nasze seminarium reprezentowali: diakon Jędrzej Zaczyk, diakon Jakub Kaczorkiewicz oraz klerycy Grzegorz Kaczorkiewicz, Sebastian Taczka, Marcin Łabędzki, Fabian Domagalski, Jakub Bogacki, Karol Raczak i Konrad Miluśki.

            Rozgrywki piłkarskie odbywały się przez całą sobotę. W fazie grupowej na początku nasze seminarium stoczyło pojedynek z reprezentacją Siedlec, który zakończył się remisem 0:0. Następnie naszymi rywalami byli przedstawiciele z seminarium Redemptoris Mater, którzy zostali przez nas pokonani 3:0. Kolejne mecze okazały się również zwycięskie dla naszej drużyny, która zmierzyła się z seminariami z Pelplina (2:0) i z Olsztyna (3:2). Po zakończeniu rozgrywek grupowych okazało się, że wraz z seminarium z Siedlec osiągnęliśmy ten sam stosunek punktowy i bramkowy. O awansie zadecydował konkurs rzutów karnych, w którym zwyciężyliśmy 3:2. W ćwierćfinale nasza drużyna zagrała z klerykami z Poznania, których pokonała 2:1 a tym samym awansowała do półfinału. W walce o pierwsze miejsce nasi klerycy przegrali 5:1 z seminarium z Kielc. Pozostało nam zawalczyć o III miejsce, rozgrywając ostatni mecz w tym turnieju z klerykami z Zamościa. W czasie tego meczu kontuzji uległ nasz bramkarz, który jak się później okazało, skręcił kostkę. Mimo tego, nasza drużyna spisała się na medal i zwyciężyła w tym spotkaniu uzyskując wynik 2:1.

            Mistrzostwa okazały się wielkim sukcesem naszego seminarium, jednym z większych w ciągu ostatnich kilku lat. Drużyna zajęła III miejsce a nasz kleryk Jakub Bogacki został najlepszym strzelcem turnieju. Nagrody i puchary uczestnikom mistrzostw wręczył ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz - Metropolita warszawski.


Galeria