Aktualności

II część kursu i ustanowienie lektorów

II część kursu i ustanowienie lektorów

W piątkowy wieczór 17 października 2018 roku po kilkudniowej przerwie do naszego seminarium powrócili uczestnicy kursu lektorskiego. Kontynuowali oni wykłady przygotowujące ich do proklamacji Słowa Bożego.

Sobotnią Eucharystią i uroczystym śniadaniem ministranci wraz z klerykami uczcili imieniny ojca duchownego kaliskiego seminarium – księdza Łukasza Pondla. W sobotni wieczór ministranci uczestniczyli w Sercańskim Czuwaniu Młodzieży, które odbywało się w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, a zakończyło się uroczystą Eucharystią. Przewodniczył jej ksiądz biskup Edward Janiak. Kandydaci na lektorów pełnili asystę liturgiczną przy ołtarzu.

W niedzielne przedpołudnie ministranci przystąpili do egzaminu sprawdzającego ich wiedzę zdobytą podczas kursu. Wszyscy osiągnęli pozytywny wynik, dzięki czemu zostali dopuszczeni do przyjęcia posługi lektoratu. O godzinie 15:00 rozpoczęła się Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem księdza biskupa Łukasza Buzuna. Uczestniczyli w niej rodzice i najbliżsi przyszłych lektorów. Moment ustanowienia lektorów nastąpił po homilii głównego celebransa. Po Eucharystii zakończonej podziękowaniami ze strony uczestników kursu, przybyli goście wraz z księdzem biskupem, kapłanami lektorami i organizatorami kursu udali się na kawę i ciasto.

 


Galeria


Galeria