Aktualności

I tura rekolekcji powołaniowych dla młodzieży

I tura rekolekcji powołaniowych dla młodzieży

W dniach 8-10 lutego 2019 roku w naszym seminarium odbywała się pierwsza tura rekolekcji powołaniowych dla młodzieży męskiej. W rekolekcjach tych uczestniczyło 83 młodych chłopaków z terenu Diecezji Kaliskiej. Rekolekcje prowadził ksiądz Jarosław Kołodziejczak przy pomocy kleryków I i V roku oraz przy wsparciu księdza prefekta Waldemara Graczyka.

W czasie rekolekcji pochylano się nad powołaniem do bycia dobrym człowiekiem, dobrym chrześcijaninem oraz nad konkretnym powołaniem życiowym, jakim może być kapłaństwo lub małżeństwo i rodzicielstwo. W piątkowy wieczór miało miejsce nabożeństwo pokutne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią świętą, po których młodzież uczestniczyła w Eucharystii. W sobotę, oprócz konferencji tematycznych nie zabrakło modlitwy brewiarzowej, wspólnego oglądania filmu, kręgów biblijnych. Młodzież nawiązywała ze sobą relacje podczas pracy w grupach, gdzie pochylała się nad konkretnymi postaciami biblijnymi zastanawiając się, jakie te osoby otrzymały od Pana Boga powołanie i jak je zrealizowały w swoim życiu. Efekty tych prac grupy przedstawiły podczas wieczornego spotkania.

W niedzielę po śniadaniu młodzież zgromadziła się w auli seminaryjnej na wspólnych grach i zabawach integracyjnych. O godzinie 10:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ksiądz biskup Edward Janiak. W swojej homilii zachęcał młodych ludzi do odważnego dawania świadectwa o Chrystusie poprzez przykład dobrego i chrześcijańskiego życia. Rekolekcje zakończyły się wspólnym obiadem, po którym młodzież powróciła do swoich domów.


Galeria


Galeria