I czwartek listopada - Bazylika św. Józefa

Dnia 5 listopada 2015 roku przypadł pierwszy czwartek miesiąca. Z tej okazji wspólnota naszego seminarium udała się do sanktuarium świętego Józefa, aby uczestniczyć w comiesięcznym czuwaniu modlitewnym w intencji rodzin i obrony życia poczętego.

Uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski - Metropolita łódzki. W czasie Eucharystii posługiwali klerycy oraz diakoni naszego seminarium. Tym razem comiesięczne czuwanie było związane z pielgrzymką studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia, którzy jak co roku przybyli pokłonić się świętemu Józefowi.

Po Mszy świętej w naszym seminarium miała miejsce uroczysta kolacja, na którą przybyli księża biskupi a także studenci WSKSiM w Toruniu.