Gość czwartkowy – ks. prałat Wiesław Kondratowicz

W czwartek, 8 marca 2018 roku wspólnota naszego seminarium gościła w swoim gronie księdza prałata Wiesława Kondratowicza, który przewodniczył uroczystej Eucharystii.

Ksiądz prałat Wiesław Kondratowicz od blisko 25 lat jest proboszczem parafii pw. Świętego Bartłomieja Apostoła w Kowalewie w dekanacie pleszewskim. Ponadto jest członkiem Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski oraz diecezjalnym referentem ds. trzeźwości.

W homilii ksiądz Prałat podkreślał, jak wielkie znaczenie w życiu chrześcijanina ma trzeźwość. Ponadto motywował kleryków do wytrwałego wypełniania swoich obowiązków, bez względu na to, co inni o tym będą myśleć. Mówił: To, że ktoś mnie nie rozumie nie oznacza, że mam nie czynić dobra. Dobro zawsze samo się obroni. Nawet, jeśli nie przed ludźmi. To przecież Bogu mamy się podobać (…). Mając w sercu głęboką wiarę oraz pewność, że jesteś wybrany i powołany, idź do przodu i rób swoje, nie przejmuj się opinią innych (…). Jeśli w prawą rękę chwycisz przeszłość a w lewą przyszłość, zabraknie ci miejsca na teraźniejszość. Nie masz wpływu na to, co było wczoraj, ani na to, co będzie jutro, ale masz wpływ na to, co jest dzisiaj.