Aktualności

Gość czwartkowy – ks. Jarosław Kołodziejczak

Gość czwartkowy – ks. Jarosław Kołodziejczak

W czwartek, 29 listopada 2018 roku wspólnota naszego seminarium gościła w swoim gronie księdza kanonika Jarosława Kołodziejczaka - proboszcza parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu (Szczypiorno) oraz diecezjalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza.

Ksiądz Jarosław przewodniczył uroczystej Eucharystii, na początku której został powitany przez księdza kanonika Eugeniusza Synowca - Dyrektora administracyjnego naszego domu. W homilii kaznodzieja podzielił się swoim doświadczeniem kapłaństwa, pracy na parafii oraz pracy duszpasterskiej z młodzieżą, zwłaszcza z ministrantami.

Po Mszy Świętej wszyscy udali się na kolację, w czasie której nasz gość podziękował za bardzo owocną współpracę naszego seminarium z duszpasterstwem LSO oraz wyjaśnił, że wszelkie działania, jakie odbywają się w naszej diecezji, zwłaszcza kursy dla lektorów i ceremoniarzy prowadzone w naszym seminarium są realizowaniem wskazań Konferencji Episkopu Polski, co sprawia, że duszpasterstwo LSO w naszej diecezji w porównaniu z innymi diecezjami jest na dość wysokim poziomie.

 


Galeria