Gość czwartkowy - ks. prał. Leszek Szkopek

Dnia 19 listopada 2015 roku, jak w każdy czwartek, wspólnota naszego seminarium gościła w swoim gronie zaproszonego przez księży moderatorów kapłana, który przewodniczył uroczystej Eucharystii i wygłosił do nas Słowo Boże. Tym razem był to ksiądz prałat Leszek Szkopek.

Ksiądz Prałat Leszek Szkopek jest kapłanem naszej diecezji. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1999 roku. Przez wiele lat pełnił funkcję Dyrektora diecezjalnego Radia Rodzina. Z dniem 1 lipca 2015 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Sycowie oraz Dziekanem dekanatu sycowskiego.

W homilii ksiądz prałat podkreślił ważną rolę, jaką wśród kapłanów odgrywa wspólnota oraz gorliwość. Dzisiaj Pan Jezus płacze, tak jak w tej Ewangelii, gdyż nasze życie jest przewrotne, zamiast Boga wybieramy świat, nasza wiara często nie jest autentyczna. Dlatego Kościół potrzebuje wspólnot, które będą przeciwstawiać się panującemu złu i swoim życiem będą wskazywać wartość Ewangelii. Dzisiaj Kościół nie potrzebuje kapłanów jakichkolwiek. Kościół potrzebuje kapłanów gorliwych. A czy Twoje życie w seminarium: czas spędzony w kaplicy, na wykładach, czy to wszystko przyczynia się do wzrostu twojej gorliwości?- do odpowiedzenia sobie na to pytanie zachęcił zgromadzonych w kaplicy główny celebrans liturgii.

Po Mszy świętej miała miejsce uroczysta kolacja. Ponadto ksiądz Leszek Szkopek obdarował księży moderatorów i kleryków słodkimi cukierkami - krówkami, które zawierały cytaty świętej Urszuli Ledóchowskiej, związanej z miastem Syców.