Aktualności

Gość czwartkowy - ks. Michał Będzieszak

Gość czwartkowy - ks. Michał Będzieszak

W czwartek, 13 lutego 2020 roku, przybył do naszego seminarium ksiądz Michał Będzieszak – dyrektor domu im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim, w którym przebywają emerytowani księża naszej diecezji.

Nasz Gość przewodniczył Mszy Świętej, którą na prośbę księdza rektora sprawował w intencji całej seminaryjnej wspólnoty z prośbą o nowe, święte powołania kapłańskie. W homilii ksiądz Michał zachęcał nas, abyśmy adorowali wszystkie przejawy Boga w świecie, których jest tak wiele dookoła nas. Zaznaczył, że nie raz Chrystus dla naszego dobra zaprowadzi nas w miejsca, do których my sami nie bylibyśmy w stanie pójść, dlatego należy Mu zaufać. Nasz Gość nazwał czas formacji okresem przylgnięcia do Jezusa, a także nauki wierności. Ksiądz Dyrektor podkreślił, że w świecie spotkamy ludzi, którzy nie wiedzą za dużo o Bogu, czy też mają zafałszowany obraz Boga oraz Kościoła. Na nich wszystkich musimy umieć patrzeć sercem przepełnionym miłością na wzór Chrystusa.

Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się do seminaryjnego refektarza, gdzie w towarzystwie księdza Michała zjedliśmy kolację.


Galeria