Gość czwartkowy - ks. Marcin Taisner

W czwartek, 27 lutego 2020 roku, kontynuując tradycję wspólnej modlitwy o powołania z zaproszonymi księżmi gościliśmy w naszym domu księdza kanonika Marcina Taisnera.

Nasz Gość jest proboszczem parafii pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy w Przygodzicach. Ksiądz Kanonik sprawował Mszę Świętą w intencji seminarium, a także o nowe, święte powołania kapłańskie.  W homilii ksiądz Marcin podkreślał jak ważne jest zaparcie się samego siebie, o którym mówi nam Chrystus. W ten sposób postąpił św. Paweł, który pisał : „Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus”.

Nasz Gość określił powołanie do kapłaństwa jako dawanie pierwszeństwa Chrystusowi i rezygnowanie z różnych alternatyw. Znamienne były słowa Księdza Kanonika odnośnie dorastania do kapłaństwa, bowiem mając 42- letnie doświadczenie posługi, ksiądz Marcin stwierdził, że wciąż uczy się rozumienia tego daru. „Nie jest tak, że gorliwym ma być tylko neoprezbiter. Może właśnie u schyłku życia trzeba być szczególnie gorliwym, bo dopiero wtedy prawdziwie czujemy smak kapłaństwa Chrystusowego” – dodał.

Po zakończonej Eucharystii wraz z Naszym Gościem oraz księżmi moderatorami udaliśmy się na kolację, będącą kontynuacją wspólnego spotkania.