Aktualności

Gość czwartkowy - ks. Łukasz Kręczyński

Gość czwartkowy - ks. Łukasz Kręczyński

            W czwartek, 24 listopada 2016 roku wspólnota naszego Wyższego Seminarium Duchownego gościła w swoim gronie księdza Łukasza Kręczyńskiego, który przewodniczył uroczystej Eucharystii.

            Ksiądz Łukasz Kręczyński jest kapłanem diecezji kaliskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 2001 roku w Kaliszu. Jest proboszczem parafii pod wezwaniem świętego Marcina i świętej Zofii w Godynicach. Pełni także funkcję ojca duchownego dekanatu złoczewskiego.

            Nasz gość przewodniczył uroczystej Eucharystii czwartkowej, którą koncelebrował wraz z księżmi moderatorami. W czasie homilii ksiądz Łukasz opowiedział o swoim doświadczeniu Chrystusa i o własnym przeżywaniu kapłaństwa. Mówił: Chrześcijaństwo nie jest rzeczą trudną. Polega na tym, że na każdą sytuację, jaka spotyka mnie w życiu odpowiadam "Amen" jak Maryja. Główny celebrans pytał: Bóg daje Ci słowo. Przyjmujesz to słowo? Czy wiesz lepiej, jak masz żyć? (…) Musisz nauczyć się walczyć o Chrystusa w swoim życiu. Nie tylko teraz, czy w momencie święceń, ale każdego dnia. Dzieje się to przez rozważanie Pisma Świętego (…). W Kościele nie ma nic ważniejszego, niż słowo Boże i Eucharystia. Codziennie, regularnie przyjmuj to słowo i bądź mu wierny.

            Po zakończonej Eucharystii klerycy wraz z kapłanami udali się do seminaryjnego refektarza na kolację. 


Galeria