Gość czwartkowy - ks. Jarosław Powąska

W czwartek, 12 maja 2016 roku nasza wspólnota seminaryjna gościła w swoim gronie księdza dr. Jarosława Powąskę.

Ksiądz Jarosław Powąska święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 2006 roku w Kaliszu. Następnie w Warszawie ukończył studia z zakresu teologii pastoralnej, po czym uzyskał doktorat. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej oraz wykładowcy w naszym Wyższym Seminarium Duchownym.

Nasz gość przewodniczył uroczystej Eucharystii, która rozpoczęła się w kaplicy seminaryjnej o godzinie 17:00. Mszę świętą koncelebrowali także księża moderatorzy. W czasie liturgii ksiądz Powąska wygłosił homilię, w której zachęcał do dawania swoim życiem świadectwa o Chrystusie. Ponadto główny celebrans krótko podzielił się z klerykami swoim dziesięcioletnim doświadczeniem pracy duszpasterskiej.