Aktualności

Gość czwartkowy - ks. Aleksander Nawrocki

Gość czwartkowy - ks. Aleksander Nawrocki

              W czwartek, 19 stycznia 2017 roku wspólnota seminaryjna gościła w swoim gronie księdza Aleksandra Nawrockiego, który przewodniczył uroczystej Eucharystii.

            Ksiądz Aleksander Nawrocki pochodzi ze Stawu Kaliskiego. Święcenia kapłańskie przyjął 26 maja 2007 roku w Kaliszu. Przez cztery lata był wikariuszem w parafii pod wezwaniem Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Pleszewie. Następnie był wikariuszem parafii konkatedralnej w Ostrowie Wielkopolskim. Pełnił także funkcję kapelana ostrowskiego Aresztu Śledczego. Od 2015 roku jest Zastępcą Dyrektora Caritas diecezji kaliskiej oraz kapelanem domu Bartymeusz dla bezdomnych mężczyzn w Domaniewie.

            W czasie homilii główny celebrans podzielił się z seminarzystami doświadczeniem swojego kapłańskiego życia. Zachęcał, aby innych ludzi prowadzić do Chrystusa nie tylko słowem, ale i czynem. Mamy nie bać się człowieka, ale starać się mu pomagać na tyle, ile możemy. Można wykonać to, co swoje i odjechać. Ale Jezus już teraz zaprasza nas, by jak najlepiej przeżywać kapłaństwo, aby w drugim człowieku widzieć Chrystusa - mówił ksiądz Aleksander. Jesteśmy powołani, aby w życiu wypełniać wolę Bożą, a wtedy Chrystus będzie nam błogosławił przypomniał nasz gość na zakończenie swej homilii.

            Po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się na wspólną kolację.


Galeria