Aktualności

Dzień skupienia

Dzień skupienia

              W czwartek, 26 stycznia 2017 roku o godzinie 21:00 w naszej wspólnocie seminaryjnej rozpoczął się dzień skupienia, który poprowadził ksiądz Maciej Krulak.

            Ksiądz doktor Maciej Krulak święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1998 roku w Kaliszu. Z dniem 21 października 2015 roku został ustanowiony proboszczem w parafii pod wezwaniem świętego Marcina w Borzęciczkach w dekanacie koźmińskim. Jest diecezjalnym moderatorem Ruchu Światło - Życie.

            W czasie konferencji ksiądz Maciej próbował nam ukazać, jak powinno wyglądać prawdziwe i dobre kapłaństwo Chrystusowe, do którego się przygotowujemy. Zaproszony kapłan mówił do nas między innymi: Mamy pokazać, że jesteśmy nie tylko pracownikami korporacji, jaką jest Kościół Rzymsko - Katolicki, ale że naprawdę w to wierzymy. (…) W seminarium uczcie się wzorów, i tych dobrych, które można naśladować, i tych złych, których nie można naśladować. (…) Bycie księdzem to nie bycie księdzem tylko jednego wycinku. We wszystkich dziedzinach musimy dawać z siebie wszystko, i w duchowości, i w administracji, i w pracy z dziećmi i z dorosłymi. Nie możemy bać się wyzwań. Uwieńczeniem dnia skupienia była Eucharystia, którą poprzedzało nabożeństwo pokutne i spowiedź kleryków.


Galeria