Dzień skupienia dla młodzieży męskiej

„Nie bój się, odtąd ludzi łowić będziesz”, słowa te rozbrzmiewają od 2000 lat w sercach tych, którzy mają stać się rybakami ludzi. Co czuli w sercach ci, którzy na to wezwanie odpowiedzieli: niepokój, strach, radość, szczęście? Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi razem z uczestnikami dnia skupienia, który odbył się w naszym seminarium, 27 marca b.r.

Młodzi przyjaciele, w liczbie 28 osób, mogli uczestniczyć w życiu seminaryjnym, spotkać się i porozmawiać z klerykami oraz usłyszeć świadectwa ich własnej drogi za Bogiem. Ponadto ks. Artur w swojej konferencji i medytacji ukazał im piękno i radość płynącą z przeżywania kapłaństwa. Uczestnicy dnia skupienia, razem z klerykami uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Rektor.

Zwieńczeniem dnia była projekcja filmu dotyczącego tematyki powołania do kapłaństwa – „Rybacy ludzi”. Film ten, ukazujący istotę bycia kapłanem w dzisiejszym świecie, dotknął nie tylko uczestników skupienia, ale także samych kleryków, którzy już niebawem mają być posłani do służby w Kościele Jezusa Chrystusa.

klerycy kursu V