Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

W środę, 29 kwietnia 2015 roku, nasza wspólnota seminaryjna uczestniczyła w uroczystej Mszy świętej z okazji Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Eucharystii sprawowanej w bazylice św. Józefa w Kaliszu przewodniczył ksiądz arcybiskup Józef Kowalczyk - prymas senior. Ponadto Mszę św. koncelebrowali bp Stanisław Stefanek, bp Edward Janiak, bp Łukasz Buzun, bp Stanisław Napierała oraz licznie zgromadzeni kapłani. Przed rozpoczęciem Eucharystii ks. dr Sławomir Kęszka wygłosił referat historyczny na temat męczeństwa polskiego duchowieństwa. W homilii arcybiskup Kowalczyk podkreślił, jak ważną rolę w życiu kapłanów - więźniów wojennych - pełnił święty Józef Kaliski. Na zakończenie Mszy świętej przed obrazem świętego Józefa został odczytany akt zawierzenia. Po Mszy świętej miał miejsce uroczysty obiad w Wyższym Seminarium Duchownym.